EKONOMIK Z AWANSEM DO FINAŁU DOLNOŚLĄSKIEGO

30. maja 2019 odbył się finał powiatu świdnickiego w siatkówkę plażową dziewcząt. Do rywalizacji przystąpiło 6 szkół ponadgimnazjalnych z naszego powiatu. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy 1LO: Barbara Ryba, Karolina Gołębiewska oraz Malwina Bober z klasy 2LO. Dziewczyny musiały uznać wyższość tylko drużyny z II LO przegrywając nieznacznie w tie-breaku. Zajmując II miejsce w powiecie świdnickim awansowały tym samym do finału strefy wałbrzyskiej.

4. czerwca 2019 odbył się finał strefy wałbrzyskiej dziewcząt. Do rywalizacji przystąpiły drużyny z Wałbrzycha, Kłodzka oraz Świdnicy. Nasza szkoła wystąpiła w okrojonym  składzie przez nieobecność jednej zawodniczki. Mimo to dziewczyny po bardzo dobrej w grze zajęły ostatecznie II miejsce w strefie przegrywając jedynie z drużyną z II LO ze Świdnicy w tie-breaku. Należy podkreślić, że dziewczyny walczyły nie tylko z przeciwnikiem, ale i warunkami pogodowymi, które dodatkowo utrudniały grę. Wielkie brawa dla dziewczyn za wytrwałość, walkę do ostatniej piłki, co przeniosło się na rewelacyjny wyniki i awans do Finału Dolnośląskiego!!!!

Wielkie gratulacje!!!!

Najlepszą zawodniczką turnieju została Barbara Ryba.

Opiekun Katarzyna Czapla

Skip to content