KANDYDACI DO NOWEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO


Natalia Śliwa 2TFG

Tu Natalie Śliwa z drugiej graficznej, część pewnie już mnie kojarzy. Nie odbieram wyborów jako bitwy o władzę i myślę, że to niemądre podejście, mijające się z celem pozycji w samorządzie. Zgłosiłam się, bo chcę zostać łącznikiem dla pomysłów uczniów i nauczycieli, ale też podrzucić Wam parę propozycji, które przyszły mi do głowy od początku nauki w Ekonomiku. Interesuję się, literaturą, grami komputerowymi, motoryzacją. Kolekcjonuję winyle i stare konsole gier wideo, przy czym jestem też tancerką i częścią MRMŚ. Mam raczej rozbieżne zainteresowania, ale ta otwartość w pozytywny sposób przekłada się też na chęć poznawania nowości i ciągłego rozwoju.

Moje postanowienia:

 • wprowadzenie nowych rzeczy do sklepiku, w tym m.in. napoje gazowane (Pepsi, Fanta, Sprite), szybkie posiłki, takie jak zapiekanki, pizzerki i przekąski: chipsy, batoniki lub ciastka;
 • rozszerzenie użytkowości patio do okresu jesienno-zimowego;
 • zaopatrzenie terenu szkolnego w stojaki na rowery;
 • utworzenie uczniowskich klubów zainteresowań i wolontariackich;
 • przywrócenie szczęśliwego numerka;
 • ponowne powołanie rzecznika praw ucznia (w składzie 1x uczeń + 1x nauczyciel [wybrani w wolnych wyborach]);
 • poprawa jakości szkolnego radiowęzła;
 • organizacja konkursów z nagrodami, takimi jak okoliczne wejściówki na wydarzenia i bilety koncertowe;
 • (pkt. dodatkowy, zależny od zasobów finansowych) wprowadzenie gadżetów lub części odzieżowych związanych ze szkołą (2LO ma skarpetki, więc czemu my nie możemy mieć jakiegoś breloczka?).

Więcej o mnie i o tym, co mam do powiedzenia znajdziecie na moim Tumblrze: https://sliwa-su.tumblr.com.

Konrad Sowa 2TFG

Mam na imię Konrad i jestem na drugim roku fotografii i multimediów. Na co dzień czas wolny spędzam w domu oglądając  seriale lub robiąc zdjęcia. Ponadto chwile wolne od szkoły i nauki lubię spędzać ze znajomymi np.: na lodowisku lub grając w koszykówkę. Oprócz fotografii interesuję się rajdami samochodowymi – to właśnie je chciałbym fotografować w przyszłości. Warto wspomnieć że swego czasu zasiadałem w młodzieżowej radzie miasta i pomagałem m.in. w organizacji Świdnickiego festiwalu kolorów. Jako przewodniczący szkoły chciałbym :

 • Stworzenie stanowiska rzecznika praw ucznia
 • Udoskonalenie szczęśliwego numerka
 • Stworzenie dla chętnych uczniów kółka poza lekcyjnego z Fotografii i Grafiki
 • Odnowa patio
 • Segregacja śmieci
 • Zakaz pisania testów w formie sprawdzianów tego samego dnia co inny sprawdzian

Igor Pietrzyk 2TOR

Nazywam się Igor Pietrzyk i startuję w wyborach na przewodniczącego szkoły. Mam 17 lat oraz uczęszczam do klasy 2TOR. Mieszkam w Świdnicy.  Interesuję się muzyką: między innymi gram na gitarze. W wolnym czasie poszerzam swoją wiedzę w zakresie: motoryzacji, historii a także mody.

Jako przewodniczący szkoły, chciałbym wprowadzić pewne zmiany i udogodnienia. Oto kilka z nich:

 • Dni dyrektorskie będą konsultowane z uczniami.
 • Turnieje gier.
 • Dni tematyczne zawodów.
 • Dodanie jednego punktu w semestrze do sprawdzianu bądź kartkówki, jeżeli zaistnieje taka potrzeba.
 • Zakup suszarek do rąk.
 • Modernizacja szkolnego patio.
 • Powrót szkolnej maskotki.
 • Wprowadzenie koszy do segregacji odpadów na korytarzach.
 • Muzyka na długiej przerwie.
 • Wystawy prac uczniów.
 • Urodziny wolne od odpowiedzi ustnych.
 • Pozyskanie sponsorów.
 • Kiermasze ciast w poniedziałki na długiej przerwie.
 • Dozowniki do mydła.
 • Mapa wraz z planem opisującym szkołę dla nowych uczniów.
 • Automaty z opcją płatności kartą.
 • Możliwość kreatywnego rozwoju uczniów.
 • Jednodniowe wycieczki tematyczne.
 • Wyjścia do kina lub teatru w ramach lekcji.
 • Reaktywacja konkursu na miss oraz mistera ekonomika.

Dziękuję, za każdy głos i za zaufanie.

Karolina Zielińska 1TFM

Mam na imię Karolina i uczęszczam do klasy 1TFM. Jak możecie się domyślić po profilu na jakim jestem, moim zainteresowaniem jest fotografia. Swoją pierwszą lustrzankę kupiłam 3 lata temu w wakacje i zdjęcia robię do dziś. Jest to zdecydowanie jedna z moich ulubionych form spędzania czasu wolnego i rzecz jasna, plan na przyszłość. Po skończeniu szkoły chciałabym założyć własną firmę i wykonywać reportaże oraz plenery ślubne. Zanim to jednak nastąpi, chcę nabrać jak największego doświadczenia w byciu fotografem, m.in. fotografując życie szkoły.

Miłosz Kowalski 2TE

Hej! Nazywam się Miłosz Kowalski i chodzę do klasy 2TE, być może kojarzycie mnie ze szkolnych korytarzy. Stratuje w tegorocznych wyborach do samorządu, ponieważ chciałbym coś zmienić na naszej szkole. Między innymi: wprowadzić w naszej szkole śmietniki do segregacji śmieci, aby nasza szkoła była bardziej przyjazna naturze; organizować różne dni  tematyczne; „ulepszyć” troszeczkę nasze szkolne patio, tak żeby miło spędzało się na nich przerwy oraz zwiększyć liczbę akcji charytatywnych, aby pomagać w potrzebie. Współpracuję razem z moją przyjaciółką z Natalią, która również startuje w wyborach. Głosujcie, a na pewno nie pożałujecie!!!


Natalia Ząbek 2TE

Hejka! Jestem Natalia Ząbek, chodzę do 2TE. Startuje w tegorocznych wyborach do samorządu ponieważ bardzo lubię organizować różne rzeczy,  pracować na rzecz innych i pomagać. Oto kilka moich pomysłów; w szkole chciałabym zorganizować śmietniki na korytarzach do segregacji śmieci, ciekawe dni tematyczne, chciałabym zmienić nasze przyszkolne patio w przyjemny kącik co sprawi, że będziemy mogli umilać sobie czas pomiędzy lekcjami, więcej akcji charytatywnych na rzecz ludzi jak i zwierząt. Współpracuje wraz z moim przyjacielem z klasy Miłoszem, mamy jeszcze wiele innych pomysłów. Zagłosujcie na mnie i sami się przekonajcie

Kampania reklamowa Natalii i Miłosza

Hanna Madej 1TRG

Hejka. Nazywam się Hanna Madej, chodzę do pierwszej TRG. Interesuje się mitologią słowiańską, japońską animacją i kulturą brytyjską. W wolnym czasie oglądam seriale i spaceruję. Jestem najlepszą kandydatką na przewodniczącą szkoły ponieważ jestem kreatywna, pewna siebie i co najważniejsze umiem walczyć o sprawy ważne dla nas uczniów.

~ Mój program ~

 • Kontynuacja Szczęśliwego Numerka
 • Promowanie działań związanych z ochroną środowiska
 • Organizowanie Dni Tematycznych
 • Odtwarzanie muzyki tematycznej w czasie przerw między lekcjami
 • Organizowanie zbiórek charytatywnych
 • Organizowanie wycieczek


Szymon Kołodziej 1TE

Kandydat do Samorządu Uczniowskiego

Jakub Bizon 1TE

Kandydat do Samorządu Uczniowskiego

Skip to content