SPOTKANIE Z ŁUKASZEM KAZKIEM W EKONOMIKU

11. marca 2020 roku naszą szkołę odwiedził niezwykły gość Pan Łukasz Kazek. Jego wizyta miała związek z przeszłością, bowiem nasz Gość pragnął zobaczysz szkołę, do której chodziła jego mama, Pani Barbara Szczeciniak absolwentka Liceum Zawodowego w 1976 roku. Dla Pana Łukasza była to niezwykła podróż po kartach historii, na których zapisała się Jego mama. Wspólnie obejrzeliśmy kroniki szkoły, przeczytaliśmy fragmenty monografii szkoły oraz prześledziliśmy tabla umieszczone na korytarzach szkolnych. Pan Łukasz opowiedział o swojej pracy, o „Złotym pociągu”, o najnowszym filmie „Powiernik”, a młodzieży z klasy 2TFM w 20-minutowym spotkaniu podpowiedział, czym można dziś zaistnieć w dziedzinie fotografii. Takim miłym akcentem spotkania był pamiątkowy wpis do kroniki szkoły oraz przekazanie daru książkowego dla czytelników Ekonomika (Faszystowska mać!) wraz z dedykacją. Pragnę jeszcze przypomnieć kilka faktów na temat naszego Gościa.

Łukasz Kazek jest dziennikarzem, popularyzatorem historii, autorem książek, współautorem programów telewizyjnych oraz od 2018 roku radnym powiatu wałbrzyskiego. Pochodzi z Walimia, jest wnukiem jednego z pierwszych powojennych osadników w Górach Sowich. Studiował historię na Uniwersytecie Wrocławskim oraz pedagogikę w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Wałbrzychu.

Bibliografia

– 2015: Faszystowska mać! (Bibliotheca Silesiana, Walim 2015)

– 2010: (wspólnie z Bartoszem Rdułtowskim) Tropem tajemnic Riese (Technol, Kraków 2010)

– 2008: (wspólnie z Bartoszem Rdułtowskim) W kręgu tajemnic Riese (Technol, Kraków 2008)

Filmografia

prowadzący

– Kwatery Hitlera (serial) – reż. Maciej Gajewski, prod. TVworking dla Canal+ Discovery (2018)

– Na tropie Złotego Pociągu – reż. Krzysztof Dzięciołowski, prod. Vision House dla Discovery Channel (2016)

– Walim… moja mała Ojczyzna – reż. Adam Pachura, Paweł Pachura, prod. Telewizja Sudecka (2009)

– Kryptonim Olbrzym – reż. Adam Pachura, prod. Telewizja Sudecka (2009)

– Dziki Zachód – prod. Telewizja Sudecka, Wiedza i Życie – Inne Oblicza Historii (2009)

we własnej osobie

– Powiernik – reż. Mateusz Kudła, prod. KRK FILM (2019)

– Ludzie z klisz – reż. Mateusz Kudła, prod. TVN (2017)

– Depozytariusz – reż. Mateusz Kudła, prod. TVN (2014)

współpraca

– Wilczur – reż. Mateusz Kudła, prod. TVN (2015)

– Skarby III Rzeszy (serial) – reż. Bogusław Wołoszański, prod. Polsat Play (2012)

– Riese – tajemnice wykute w skale (serial) – reż. Maciej Kieres, Wojciech Malinowski, prod. TVP (2012)

– Zapomnij o Kresach – reż. Jan Łukasiak, Tomasz Nawój, prod. Wiedza i Życie – Inne Oblicza Historii (2010)

– Tajemnica Riese – reż. Adam Pachura, Jan Łukasiak, prod. Telewizja Sudecka, Wiedza i Życie – Inne Oblicza Historii (2009)

rzecznik prasowy

– Polański, Horowitz. Czarodzieje z getta – reż. Mateusz Kudła, Anna Kokoszka-Romer, prod. KRK FILM (2019)

To dla nas ogromny zaszczyt, że Pan Łukasz Kazek odwiedził naszą szkołę (co było dla niego niespodzianką przygotowaną przez Panią Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świdnicy Ewę Cuban). To było niezwykłe spotkanie! Jestem pod ogromnym wrażeniem wiedzy historycznej, inteligencji oraz sposobu przekazywania wiedzy uczniom. Dziękujemy i zapraszamy ponownie!

Polecam strony:

https://walbrzych.naszemiasto.pl/tag/lukasz-kazek

Marzena Bojanowska

Skip to content