XVI OLIMPIADA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

4. stycznia 2021 poznaliśmy wyniki eliminacji szkolnych XVI edycji Olimpiady Przedsiębiorczości, które odbyły się w naszej szkole 3. grudnia 2020. Hasło przewodnie Olimpiady w tym roku brzmi: „Biznes w uwarunkowaniach zrównoważonego rozwoju”.

Eliminacje zważywszy na nieprzewidywalność sytuacji epidemicznej w kraju w ramach 16. edycji Olimpiady TEST ELIMINACJI SZKOLNYCH zawodnicy pisali  ONLINE na specjalnie tworzonych podczas rejestracji Indywidualnych Kontach Zawodników. Uczniów biorących udział było 3507.

W Polsce jest 5 komitetów okręgowych, które organizują olimpiadę. My należymy do okręgu na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. W eliminacjach z naszego okręgu wzięło udział 639 uczniów z 120 szkół, zaś do II etapu przejdzie zaledwie 241. Świadczy to o bardzo wysokim poziomie trudności olimpiady.

Zawody trwały 60 minut, podczas których uczniowie rozwiązywali test składający się z 50 pytań o zróżnicowanym poziomie trudności.

Eliminacje szkolne XVI edycji Olimpiady Przedsiębiorczości – progi punktowe i listy osób zakwalifikowanych do eliminacji okręgowych na stronie:

http://www.olimpiada.edu.pl/aktualnosci/index/id/327

W naszej szkole najlepsi byli:

I miejsce – Patryk Kurnik  z klasy 2TE

II miejsce – Martyna Trelewska z klasy 2TE

III miejsce – Dominika Trestka z klasy 3 TE

Gratulujemy i życzymy powodzenia w eliminacjach okręgowych!!!!!

Jolanta Brońska

Skip to content