ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO KLAS MATURALNYCH

Drodzy Uczniowie

Po raz ostatni możemy Was nazwać klasami 4TE1, 4TRE, 4TOR, 3LO i możemy to zrobić tylko tu i na piśmie. Niestety, w tym roku nie odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego, wspólne zdjęcia, duma z osiągnięć i radość, że kilkuletni wysiłek zaowocował efektami. Nie możemy się zobaczyć, by celebrować Wasz i nasz wspólny sukces. Mimo sytuacji ukończenie przez Was szkoły jest dla nas ważne i chcielibyśmy Wam szczerze pogratulować.

Szkoła to współdziałająca społeczność, dlatego dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesów naszej młodzieży: nauczycielom, rodzicom, pracownikom niepedagogicznym i oczywiście samym uczniom.

Tym, którzy zdobywanie wiedzy potraktowali jako poważne zadanie, uczyli się systematycznie i wytrwale, szkoła będzie kojarzyć się z wytężoną pracą, ale i radością z uzyskiwanych wyników. Ci, którzy wychodzili z założenia, że czas szkoły średniej to najpiękniejsze dni w życiu i trzeba się nimi cieszyć i obowiązki szkolne odkładali na później, będą wspominali chwile niepewności przed sprawdzianami czy klasyfikacją semestralną.

Myślę jednak, że szkoła ta będzie się również kojarzyć Wam ze spotkaniami klasowymi, wycieczkami, sukcesami sportowymi, balami, których byliście uczestnikami, z koleżankami i kolegami, których tu poznaliście, z nauczycielami, którzy usiłowali Was czegoś nauczyć i myślę, mam nadzieję, że z wychowawcami, którzy starali się Wam doradzać, wskazywać drogi rozwiązania różnych problemów, którzy próbowali Was uwrażliwiać na otaczający świat.

Pamiętajcie, że wykształcenie, wiedza, przyjaźnie i wspomnienia zostaną z Wami na zawsze, bez względu na sytuację i wyzwania, z jakimi przyjdzie się nam wszystkim mierzyć, to jest Wasz kapitał, który zabierzecie ze sobą w dorosłe życie. Mamy nadzieję, że wiedza, kompetencje zawodowe i umiejętności przydadzą się Wam i pozwolą kształcić się dalej czy zdobyć wymarzoną pracę. Najważniejsze jednak, abyście byli wrażliwymi ludźmi, otwartymi na innych, na uczenie się, na nowe możliwości. Cieszcie się życiem i zdobywajcie ważne dla Was cele.

Powodzenia!

Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych

Krzysztof Osiak

Skip to content