EKONOMIK NA II FORUM ZAWODÓW ZIEMI ŚWIDNICKIEJ

28. kwietnia 2022 roku reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w Forum Zawodów Ziemi Świdnickiej w Klubie Bolko. Byli to uczniowie: Bartosz Abramowicz, Adriana Świątek, Emilia Brodziak oraz Magdalena Partyka, którzy wraz z opiekunami: panią profesor Joanną Balawajder oraz panią profesor Marzeną Bojanowską przedstawili uczniom klas ósmych aktualną ofertę kształcenia w Zespole Szkół Ekonomicznych w Świdnicy.

W trakcie targów odwiedzający mogli obejrzeć prezentację multimedialną o naszej szkole, prace uczniów wykonane pod kierunkiem pani profesor Magdaleny Czerniatowicz w trakcie lekcji z projektowania i grafiki komputerowej oraz Pani Anny Lariny – Dzimiry na zajęciach z pracowni reklamy; trofea w postaci pucharów za wygrane zawody sportowe, kronikę szkoły oraz aktualne ulotki o kierunkach kształcenia. Przyszli absolwenci szkół podstawowych mogli zasięgnąć informacji od uczniów i nauczycieli o wykładanych przedmiotach, sposobie rekrutacji, praktykach krajowychi zagranicznych, wycieczkach, konkursach i innych imprezach szkolnych. Zarówno uczniowie, jaki nauczyciele starali się jak najdokładniej przybliżyć klimat szkoły, przedstawić wymagania oraz odpowiedzieć na nurtujące ośmioklasistów pytania.

Zespół Szkół Ekonomicznych znalazł się wśród wystawców, takich jak: Zespół Szkół Mechanicznych w Świdnicy, Technikum Ortopedyczne i Weterynaryjne w Świdnicy, Zespół Szkół nr 1 w Świdnicy, Zespół Szkół Budowlano- Elektrycznych w Świdnicy, Centrum Kształcenia Zawodowego w Świdnicy, Branżowa Szkoła i Stopnia „Rzemieślnik”, Zespół Szkół Hotelarsko- Turystycznych w Świdnicy oraz firm: Sonel S.A., Krause Sp. z o.o., Elektrolux Poland sp.z o.o.

Organizatorami tego wydarzenia byli: Sudecka Izba Przemysłowo- Handlowa w Świdnicy, Urząd Miejski oraz Starostwo Powiatowe w Świdnicy.

Dziękujemy naszym uczniom za zaangażowanie, pełen profesjonalizm, komunikatywność i otwartość!

Tekst:  Joanna Balawajder

Foto: J. Balawajder

M. Bojanowska

E. Brodziak

B. Abramowicz

Skip to content