„ŻYWE KSIĄŻKI” W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W ŚWIDNICY

„Nie oceniaj książki po okładce.”

20. maja 2022 roku grupa 32 uczniów z naszej szkoły wraz z Paniami Marzeną Bojanowską oraz Joanną Balawajder miała okazję i zaszczyt uczestniczyć w wydarzeniu tzw. „Żywa Biblioteka” zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Świdnicy. Młodzież na zasadzie rozmowy w małej grupie osób czytała „żywe książki”, którymi byli przedstawiciele dyskryminowanej społeczności (m.in. tatuażysta, Amazonka czy prawosławny duszpasterz). Takie kameralne spotkania uczą nie tylko szacunku, zaufania, szczerości, otwartości lecz przede wszystkim tolerancji. Nasza młodzież wykazała się ogromną kulturą osobistą, słowną oraz ciekawością poznawczą. Myślę, że forma „żywych lekcji” zmusiła niektórych do refleksji na temat własnego życia i związanych z nim problemów. Być może nie są one już tak duże jak do tej pory się wydawało. Wierzę, że takie doświadczenie wzmocniło wiarę we własne siły oraz utwierdziło w przekonaniu, że warto stawiać na siebie i realizację marzeń. Bardzo dziękuję Dyrekcji Miejskiej Biblioteki Publicznej za zaproszenie nas a naszym uczniom za aktywne czytanie „Żywych Książek”! A byli to:

Bejnarowicz Anastazja – 2fg
Skoczyńska Amelia – 2s
Byczek Małgorzata – 2s
Wysocka Wiktoria – 2s
Ciąglewicz Martyna – 2s
Gołębiewska Dominika – 3s
Wszoła Wiktoria – 3s
Augustyn Weronika – 3s
Janowska Wiktoria – 3s
Knajdek Wiktoria – 2r
Szefler Wiktoria – 2r
Stach Nikola – 2r
Łanek Maja – 3f
Lulek Wiktoria – 3f
Labijak Hanna – 1fg
Zając Klaudia – 1fg
Domaredzka Marta – 1fg
Kręt Dawid – 1fg
Swałtek Igor – 1fg
Olbert Kaja – 1fg
Duda Julia – 1fg
Matuszczyk Alicja – 1fg
Adamowicz Wojciech – 1fg
Zawadzka Ida – 1fg
Biernat Klaudia – 1e
Bieżyńska Aleksandra – 1e
Pietruszka Julia – 1e
Sowa Anna – 1e
Spyrka Klaudia – 1e
Powroźnik Amelia – 1e
Antczak Anna – 1e
Litwin Karol – 1e

Relacja na stronie Miejskiej Biblioteki Publicznej:

https://mbp.swidnica.pl/2022/05/20/zywa-biblioteka-swidnica-2022/

Marzena Bojanowska

Skip to content