PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW DO CZĘSTOCHOWY

Reprezentacja uczniów naszego technikum wraz katechetami Panią prof. Jolantą Mączyńską i ks. Mirosławem Benedykiem, uczestniczyli w piątek 17. marca w diecezjalnej 19. Pielgrzymce Maturzystów na Jasną Górę.

Młodzież świdnickiego ekonomika modliła się za dyrekcję szkoły, grono pedagogiczne, a przede wszystkim za zdających tegoroczny egzamin dojrzałości oraz egzaminatorów.

Uczniowie naszej szkoły znaleźli się w gronie blisko pół tysiąca uczestników z terenów szkół średnich diecezji świdnickiej. W programie pielgrzymki była Msza święta w kaplicy cudownego obrazu pod przewodnictwem bp. Marka Mendyka, konferencja ks. Rafała Główczyńskiego, znanego influencera jako „ksiądza z Osiedla”. – Moją intencją jest docieranie do ludzi, których nie ma w kościele. Towarzyszyć im w tym co ich interesuje. Tego typu przekaz to też stawanie twarzą w twarz z realnymi ludzkimi problemami – mówi o swojej aktywności w mediach społecznościowych.

Na pielgrzymce nie zabrakło dobrej atmosfery, okazji do integracji z maturzystami pozostałych świdnickich szkół oraz wspólnie spędzonego czasu. Wydarzenie zakończyła wspólna droga krzyżowa na jasnogórskich wałach.

Skip to content