GIGANCI FINANSÓW OSOBISTYCH

W ramach programu Złote Szkoły NBP Drużyna Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej przeprowadziła lekcje z ekonomią, spotkanie z ekspertem edukacji ekonomicznej z Panią Aleksandra Grobelną na temat – Budżet domowy  oraz Prawo Engela w praktyce oraz debatę szkolną.

Debata odbyła się 20 kwietnia w ZSE . Na miejsce przybyli uczestnicy debaty: Drużyna Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej Zespołu Szkół Ekonomicznych w Świdnicy. Celem debaty było włączenie młodych ludzi w dyskusję na temat oszczędzania, inwestowania  i zarządzania finansami osobistymi.

Spotkanie rozpoczęło filmem NBP „Oszczędzanie i inwestowanie”

https://www.nbportal.pl/rozrywka/filmy/filmy-animowane/pieniadz/oszczedzanie-i-inwestowanie

Film dostarczył informacji o oszczędzaniu i finansach. Sama debata pozwoliła przekonać tych, którzy mieli wątpliwości, iż finanse są ważne w życiu. Istotą debaty było wypracowanie przekonania o celowości oszczędzania i rozsądnego zarządzania pieniędzmi.

W debacie wzięły udział dwie drużyny uczniowskie, jedna z klasy 2TE druga z klasy 2e. Zadaniem drużyn była prezentacja argumentów „za” i „przeciw”, odnoszących się do postawionych tez. Osoba prowadząca wyznaczała zagadnienie, które podlegało dyskusji obu drużyn. Uczestnicy śledząc debatę mogli uporządkować swoje poglądy dotyczące finansów osobistych. Uczestnicy opowiadający się za inwestowaniem przedstawili między innymi takie argumenty jak : wpływ inflacji na oszczędności, wiele możliwości inwestowania, bezpieczeństwo trzymania pieniędzy na lokacie, większa kontrola pieniędzy w momencie trzymania ich na lokacie, stałych odsetek lokaty, brak możliwości ingerowania w zwiększenie zysku.

Podsumowaniem debaty było stwierdzenie:

Świadomość oszczędzania  jest ważna w życiu, aby zostać Gigantem Finansów Osobistych.

W tym wydarzeniu wzięli udział: ekspert edukacji ekonomicznej , przedsiębiorca lokalny, konsultant indywidualny.

Drużyna Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej

LINK DO FILMU

Skip to content