KONKURS PIOSENKI ANGLOJĘZYCZNEJ

W dniu 23.11.2022 po przerwie spowodowanej pandemią COVID-19 rozśpiewana świdnicka młodzież uczestniczyła w już 17. Konkursie Piosenki Anglojęzycznej, zorganizowanym przez Zespół Szkół Hotelarsko-Turystycznych w Świdnicy. Z naszej szkoły do konkursu zakwalifikowały się Zofia Kucza z klasy 1r i Wiktoria Fiałka z klasy 4f.

W imprezie wzięło udział 14 uczestników z różnych szkół powiatu świdnickiego. Poziom wszystkich uczestników był bardzo wysoki, więc jury miało ciężki orzech do zgryzienia. W przerwie na obrady jurorów (bardzo długiej w tym roku) gospodarze ugościli nas pysznym ciastem, kawą i herbatą. Zorganizowali też konkurs na odgadywanie bardzo różnorodnych piosenek, a reakcja publiczności na prezentowane utwory była bardzo żywiołowa. W końcu jury wyłoniło zwycięzców tegorocznego konkursu. I i II miejsce zdobyli przedstawiciele III Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy – Zuzanna Pasikowska brawurowo zaśpiewała piosenkę „I see red” i wszyscy zgodnie uznali, że była najlepszą wokalistką w tegorocznym konkursie, a II miejsce zdobył Wiktor Pindel za piosenkę „Young and beautiful”. Ku naszej wielkiej radości jury doceniło występ Zosi z piosenką „People help the people”, nagradzając ją III miejscem.

Należy podkreślić bardzo dobrą organizację i świetną atmosferę podczas wczorajszej imprezy. Podziękowania należą się zwłaszcza anglistkom z ZSH-T za przygotowanie imprezy. Już cieszymy się na następny konkurs.

Artur Fila

Skip to content