KONFERENCJA PODSUMOWUJĄCA PROJEKT

24. listopada 2022 r. w Sali Narad w Starostwie Powiatowym w Świdnicy odbyła się konferencja podsumowująca projekt pt. „Europejskie praktyki zawodowe z plusem  5” nr 2021-1-PL01-KA121-VET-000011407, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności.

Projekt pt. „Europejskie praktyki zawodowe z plusem 5” był skierowany do uczniów Technikum nr 5 klas trzecich i drugich kształcących się w zawodzie technik ekonomista , technik reklamy, technik fotografii i multimediów i technik grafiki i poligrafii. W ramach realizacji projektu dwie 14‑osobowe grupy uczniów w czasie 4‑tygodniowej praktyki zdobyły praktyczne doświadczenie zawodowe w węgierskich i portugalskich firmach w branży audiowizualnej i poligraficznej, reklamowej i ekonomiczno-administracyjnej w miejscowości Evora w Portugalii i w stolicy Węgier w Budapeszcie.

Grupa pierwsza odbyła staż w Portugalii w Evorze w okresie od 28.02.2022 r. do 25.03.2022 r. w Evoralimentar, Bernardino Sousa Dias, A MatosCar, Publiplanicie i Evora Ink, a grupa druga odbywała praktykę w na Węgrzech w Thanks Kft oraz Madloba Kft. w okresie od 02.05.2022 r. do 27.05.2022 r. Uczniami w czasie pobytu za granicą opiekowała Mirosława Ryś, doświadczony pedagog i wicedyrektor ds. kształcenia zawodowego.

Nowa edycja programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności umożliwiła zdobywanie nowych umiejętności i kompetencji również nauczycielom i w ramach obecnie realizowanego projektu 1 nauczyciel w dniach 09.10.2022 – 15.10.2022 odbył kurs/szkolenie z innowacyjnych metod nauczania we Włoszech w Bolonii oraz 2 nauczycieli uczestniczyło w obserwacji pracy w hiszpańskich firmach w Saragossie.

Uczniowie podkreślają, że staże w Portugalii i na Węgrzech, a nauczyciele, że kursy i obserwacje pracy we Włoszech i Hiszpanii zostały zorganizowane świetnie i szczególnie cenią sobie wspaniałą opiekę zarówno po stronie zagranicznych , jak i polskich koordynatorów i opiekunów. Uczestnicy projektu uważają, że zdobyte za granicą doświadczenie zawodowe i osobiste otworzyło im nowe perspektywy w Polsce i w innych krajach w Europie. Jak sami przyznają łatwiej radzą sobie z nowymi wyzwaniami i problemami i chętniej angażują się w życie społeczności szkolnej oraz prezentują bardziej dojrzałe postawy.

Zapraszamy do fotorelacji.

Skip to content