DIECEZJALNY ETAP KONKURSU WIEDZY BIBLIJNEJ

36 uczestników reprezentujących 21 szkół ponadpodstawowych z terenu diecezji świdnickiej, spotkało się 20 kwietnia w wałbrzyskiej siedzibie Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” – głównego organizatora konkursu, którego jedną z podstawowych misji jest prowadzenie szeroko rozumianej formacji, także dzieci i młodzieży. W tym roku tematem biblijnych zmagań były: Księga Powtórzonego Prawa oraz List do Hebrajczyków.

Na tym etapie konkursu świdnicki „Ekonomik” reprezentowało troje uczniów: Julia Lisowska (4g), Klaudia Zając (2 fg) i Martyna Dworniczak (1e2).

Etap rywalizacji konkursowej poprzedziła Msza święta w wałbrzyskiej kolegiacie św. Aniołów Stróżów. Liturgii przewodniczył ks. prał. dr Krzysztof Moszumański. – Udział w konkursie biblijnym to bardzo wielka i zaszczytna rzecz. Dobrze, że chcecie poznawać Pismo Święte, wsłuchiwać się co chce do nas mówić Bóg. A mówi nam, że nas kocha, że posłał na świat swojego Syna, że każdy kto w Niego wierzy, będzie miał życie wieczne. To są prawdy, które napawają nas nadzieją, że ponad wszystkim jest Bóg, któremu warto zaufać i iść za Jego głosem. Dziś powtarzamy za św. Piotrem i apostołami: Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi – przypomniał w homilii diecezjalny asystent katolickiego stowarzyszenia.

W pierwszej części konkursu uczestnicy rozwiązywali test składający się z 45 pytań. Uczniowie, którzy otrzymali najwyższą ilość punktów awansowali do etapu ustnego. Reprezentanci naszej szkoły zakończyli swój udział w części zawodów. Opiekunami naszych uczniów są Pani prof. Jolanta Mączyńska i ks. Mirosław Benedyk.

Skip to content