XVIII RAJD EKONOMIKA

27. września 2018 w Światowym Dniu Turystyki odbył się w naszej szkole XVIII Rajd Ekonomika. Stu pięćdziesięcioosobowa ekipa z naszej szkoły udała się w Góry Sowie, na coroczne wędrówki po górach. W tym roku postanowiliśmy spróbować wejść na szczyt Wielkiej Sowy z trzech różnych kierunków. Pięć drużyn dziesięcioosobowych z klas IVTE1, IVTOR, IIITOR, IIITE2 i IITRE wraz z opiekunami p. Jackiem Bernackim, p. Anną Kapustą oraz z p. Joanną Balawajder wyruszyło niebieskim szklakiem z Przełęczy Walimskiej. Kolejne drużyny z klas ILO, IILO, IIILO, ITE i IVTE2 pod opieką p. Katarzyny Czapli, p. Moniki Trelak i p. Łukasza Lesiów wyruszyły najdłuższym żółtym szlakiem z Walimia. Ostatnie drużyny z klas ITFG, ITOR, IITE, IITOR i IIITE1 wyruszyły wraz z opie-kunami p. Agnieszką Szkolak-Osiak, p. Agnieszką Rogozińską, p. Małgorzatą Klimas i p. Marcinem Witowskim szlakiem koloru czerwonego z Przełęczy Sokolej.
Każda klasa podczas marszu miała do wykonania zadania, m. in. Test o Górach Sowich, znajomość pospolitych roślin. Po odpoczynku na Wielkiej Sowie, wyruszyliśmy w dół szlakiem czerwonym do schroniska „Orzeł”, gdzie przygotowane było dla nas ognisko na którym można było upiec kiełbaski. Podczas pobytu przy schronisku odbywały się kolejne konkurencje z pierwszej pomocy zorganizowane przez p. Monikę Trelak, konkurs krajoznawczy autorstwa p. Jacka Bernackiego, rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego.

Po wspólnym pieczeniu kiełbasek i odpoczynku na polanie obok schroniska pod-sumowaliśmy całość konkurencji indywidualnych i grupowych. W konkursie krajoznawczym ze znajomości Gór Sowich najlepszą okazała się Alicja Skawina z klasy IIITE2, drugie miejsce zdobył Kamil Mika z klasy IVTE2, trzecie miejsce dla Katarzyny Brodziak z klasy IITOR. Uczniowie którzy wywalczyli czołowe lokaty mogli cieszyć się z wspaniałych prezentów, plecaka, śpiwora oraz termosu. W konkurencjach klasowych również była spora rywalizacja. I miejsce zdobyła klasa IIITE2 i tym samym wywalczyła puchar Dyrektora ZSE Krzysztofa Osiaka, II miejsce dla klasy IVTE2, a III miejsce zaskoczyło nas wszystkich, bo wywalczyło je aż pięć klas: IITOR, IIITE1, IIITOR, IIILO i IVTE1. Serdecznie gratulujemy wszystkim klasom za wspaniałą rywalizację. Bardzo dziękujemy również wszystkim nauczycielom-opiekunom, którzy z nami byli podczas rajdu.

Można powiedzieć, że kolejny Rajd Ekonomika wypadł wspaniale, jak zwykle nie zabrakło miłych wrażeń. Pogoda również dopisała. Wypada teraz zaprosić wszystkich na następną edycję za rok.

Łukasz Lesiów
geografia.zse@wp.pl

 

 

 

 

Skip to content