PRZEMÓWIENIE SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO NA ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Zakończenie roku szkolnego to dla każdego z nas bardzo ważne wydarzenie. Nie tylko dlatego, że jest związane z rozpoczęciem wakacji i czasu odpoczynku, ale przede wszystkim dlatego, że jest to dzień, w którym nagrodzone zostają nasze szkolne  wysiłki. Niestety wybuch epidemii wirusa SARS- CoV-2 sprawił, że ten rok szkolny był zupełnie różny od wcześniejszych.

 Był to dla nas niezwykły rok ponieważ mieliśmy do czynienia z czymś zupełnie nowym -mam tu na myśli naukę zdalną. Było to wyzwanie nie tylko dla nas, uczniów, ale i dla naszych nauczycieli. Okazało się nagle ,że nie możemy się spotkać na szkolnym korytarzu, nie możemy usiąść w klasie i posłuchać nauczycieli… Na szczęście wszyscy poradziliśmy sobie z tym wyzwaniem. Na początku, kiedy dowiedzieliśmy się że szkoła zostanie zamknięta na dwa tygodnie zapewne większość z nas się ucieszyła. Lecz kiedy tygodnie zamieniały się w miesiące, sytuacja zaczęła nas przytłaczać. Kwarantanna oraz zdalne lekcje pokazały nam, jak ważne są dla nas kontakty interpersonalne i jak zaczyna nam ich brakować. Okazuje się że uczniowie Ekonomika naprawdę tęsknią za swoją szkołą i swoimi nauczycielami.

Dlatego mam szczerą nadzieję, że podczas rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021 będziemy mogli spotkać się już w normalnych okolicznościach i będę mógł powiedzieć do was kilka słów stojąc twarzą w twarz.

A dzisiaj chciałbym pogratulować wszystkim tegorocznych osiągnieć szkolnych i sportowych no i przede wszystkim życzyć Wam udanych  i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia !

Samorząd Uczniowski :

Igor Pietrzyk 2TOR

Konrad Sowa 2TFM

Natalia Śliwa 2TGP

Miłosz Kowalski 2TE

Szymon Kołodziej 1TE

Skip to content